piątek, 8 stycznia 2016

5 sposobów na obniżenie energii elektrycznej


Media wywołują szum wokół przerw w dostawie energii, zawirowania wokół ustaw energetyczny (oze, o efektywności energetycznej) Takie warunki zawsze zwiastują zmiany, czy będą one lepsze i coś zmieni się w energetyce czy może należy przygotować się na cięższe dni.


Cena kWh bez zmian

Dostawcy energii nie podniosą cen za dystrybucję, ale nikt nie zobligował ich do tego aby ceny obniżać, opłaty dystrybucyjne oddzielone są od cen za rzeczywiste zużycie. Wydaje się, że malejące hurtowe ceny energii powinny przekładać się na oszczędności finansowe dla konsumentów końcowych. Jednak zawsze istnieje obawa, że ​​to poziom zużycia energii pójdzie w górę, zwłaszcza w miesiącach zimowych, a kto wie może i ceny będą podążać tym tropem.

Obniżanie zużycia w firmie

Wszystkie firmy są różne, a ilość energii elektrycznej jaką będą używać w dużym stopniu zależy od branży. Według danych dostarczonych dostarczanych przez dystrybutorów corocznie występuje wzrost o prawie 30% w wykorzystaniu energii od jesieni do zimy. Jest to nieuniknione, że zużycie energii w biznesie wzrośnie w czwartym kwartale tego roku, głównie ze względu na problemy z ogrzewaniem. Chcesz unikać takich sytuacji, zobacz propozycje. 

Jak uczynić budynek bardziej ekologicznym?

Przy wielu stanowiskach pracy, to naturalne, że biura będą zużywać więcej energii w porównaniu do innych budynków, ale to nie znaczy, że firmy nie mogą starać się być bardziej ekologiczne. Całkowity rachunek za energię w biurze eko-świadomych może wynosić do 65% mniej niż w standardowej przestrzeni roboczej, w których nie podjęto wysiłki w celu ograniczenia zużycia energii. Jak to zrobić to, za pomocą rolety i szczelnych drzwi można oszczędzać ciepło i zapewniać, oszczędności. Utrzymywanie jednakowej temperatury, to dobry sposób. Warto inwestować nie tylko w nowe urządzenia, ale w zewnętrzne ocieplanie budynku.

Dlaczego inteligentne liczniki są opłacalne?

Fabrycznie nowe rządowe statystyki pokazują, instalacja zaawansowanych liczników w mniejszych nieruchomości niemieszkalnych przez dużych dostawców energii w drugim kwartale tego roku okazała się sukcesem. Podobnie będzie u odbiorców biznesowych, liczniki są bardziej czułe a więc pobór energii będzie rzeczywisty a nie prognozowany. Urządzenia będą wysyłać odczyt zużycia energii bezpośrednio do dostawcy energii, szkoda, że dzięki temu nikt nie planuje zmniejszyć opłat dystrybucyjnych. 

Porady jak oszczędzać na energii elektrycznej:

  • Trzeba by zasadzić 10 drzew, aby zrównoważyć dwutlenek węgla, który jest produkowany przez pozostawienie na noc z kserokopiarki, dlatego pamiętaj o jej odłączeniu. 
  • Grzejniki elektryczne mają tendencję do generowania dwa razy więcej gazów cieplarnianych niż te centralnego ogrzewania. 
  • Pozostawienie otwartego na noc okna w okresie grzewczym równa się tyle samo energii o napęd małego samochodu jadącego ponad 35 mil/h.
  • Wystarczy jedno światło pozostawione na noc, a w ciągu roku tworzy ono podobną ilość gazów cieplarnianych, jak podróż samochodem z Cambridge do Paryża. 

Niektóre z tych statystyk są aż niewiarygodne. Wielu z nas przyznaje, że nie ma nic złego w pozostawianiu rzeczy włączonych, gdy nie są one używane, ale to oczywiste, wystarczy zobaczyć opis urządzenia by to zobaczyć, jak wiele energii pobiera ono będąc w fazie czuwania. Sprawdź więc ile pieniędzy tracimy przez niedbalstwo i lenistwo.

Zmiana sprzedawcy energii

Wyobrażamy sobie, że będziesz bardzo zadowolony, tak jak wielu innych właścicieli małych firm, którzy zmienili sprzedawcę energii? Dzięki rosnącej świadomości, wydaje się, że właściciele firm w końcu zdając sobie sprawę, że zmiana co prawda nie obniża zużycia energii ale cenę 1kWh

Czas potrzebny do zmiany dostawcy według ustawy wynosi 30 dni. Cały proces jest wolny od opłat, a potencjalne zyski są świetne - możemy zaoszczędzić firmom średnio jedną trzecią dotychczasowych opłat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz