wtorek, 26 stycznia 2016

Typowe pułapki w inżynierii i projektowania dystrybucji i zapobiegania

Jakie są typowe pułapki w inżynierii dystrybucyjnej. W większości systemów dystrybucyjnych, urządzenia poziomu usług mają służyć klientom. Podejmuje się działania zapobiegające obciążeń, dystrybutorzy robią wszystko, aby zadbać o obniżenie strat.


Plagą inżynierów są stare konstrukcje układów, poziom serwisowy oraz nie do przebrnięcia przeszkody ekonomiczne jak i ograniczenia środowiskowe.

Pomiary obciążenia


Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją duże różnice charakterystyki obciążenia. Inżynierowie muszą dokonać oceny każdego projektu na podstawie indywidualnego przypadku. Wiąże się to z oceną zachowań klientów, ich klasy (odbiorca domowy, instytucjonalny) taryfy klienta (jednostrefowa, dwustrefowa). Pomiary obciążenia umożliwiają projektantom siatki ocenić zagrożenia pojawiające się w istniejącym systemie dystrybucji, oferując w ten sposób dane do ulepszonych projektów, które są bardziej wydajne i niezawodne. Krzywa obciążenia ma zasadnicze znaczenie dla długoterminowego planowania. W przyszłości społeczeństwa, takie jak osiedla mieszkaniowe, bloki, będą potrzebować energii, trwają więc ciągłe szacowania przewidywanego zapotrzebowania na moc.

Względy ekonomiczne


Jednym z głównych obszarów, które projektanci uważają za swoje wyzwania to względy ekonomiczne systemu. Należy pamiętać, że brak odpowiedniego planowania znacznie zwiększa koszty projektu, w tym pierwszej instalacji, koszt wytwarzania energii elektrycznej i dostaw, zmniejszenie wydajności i potęguje inne koszty, takie jak konserwacja i naprawa. Jeśli chodzi o względy ekonomiczne przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

Zarządzanie energią: obejmuje dokładną ocenę i badanie sprzętu do instalacji w zakresie starzenia się wzór, stworzenie modeli wydajności i skuteczne sposoby monitorowania stanu pracy.

Warunki obciążenia: przewidywania sprzętu, wymagania obciążenia w różnych porach dnia jest krytycznym punktem w projektowaniu systemu dystrybucji. Obejmuje to maksymalne zapotrzebowanie i różne obciążenia podczas różnych godzin. Dane te pomaga inżynierom w doborze sprzętu, rozmiaru, i maksymalizacji wydajności.

Typowe pułapki w inżynierii i projektowania dystrybucji


Ochrona środowiska - wzywa do propagowania zielonej energii, ochrony środowiska i efektywności energetycznej co znacząco wpływa na decyzje podejmowane przy projektowaniu systemów dystrybucji. Dawno minęły czasy, gdy projekty koncentrowały się wyłącznie na świadczeniu energii do odbiorców.

Wytwarzanie energii - zaopatrzenie i dystrybucja, powinny być uwzględniane w ochronie jako jeden z podstawowych czynników. Obejmuje to minimalny możliwy ślad infrastruktury takich jak podstacje, obudowy sprzętu oraz przydziały do stosowania podstawowej i integracji odnawialnych źródeł energii w systemie. Przemyślany projekt, pozwoli zminimalizować ślady powstałe pod ziemią i wykorzystanie wspólnych biegunów dla obu linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

Standardowy system dystrybucji składa się z kilku elementów, które składają się z lini wysokiego napięcia, bezpieczniki i wyłączniki, przełączniki rozłącza, linie przesyłowe, transformatory, izolatory i przewody, regulatorów i innych. Właściwa konstrukcja systemu zapewnia efektywne skalowanie, pozyskiwania, umiejscowienie i ewentualne niezawodność systemu i wydajności. Dokładne badania, modelowanie i obliczenia zrobić inżynierowie pomagają uniknąć pułapek, które są plagą większości projektów inżynierii dystrybucji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz