czwartek, 17 grudnia 2015

Czy płacisz dużo za prąd?Czy płacisz dużo za prąd? Pewnie wydaje Ci się, że tak, wiesz czym jest to spowodowane? Twoje rachunki za prąd mogą być wysokie gdyż przepłacasz za kWh energii, pobierasz za dużo energii czynnej albo mocy biernej.


Koszt kWh energii


Cena energii, to od tego czynnika zależy ile będziesz płacił. Im wyższą cenę prądu ustalił Twój sprzedawca, tym wyższych rachunków możesz się spodziewać. Porównaj więc cenniki sprzedawców energii, po to by zaoszczędzić na prądzie. Porównania możesz dokonać samodzielnie albo, wybrać jedną z porównywarek cen prądu, dostępnych online.

Zmniejszenie zużycia


Urządzenia elektryczne w twoim domu pobierają zbyt wiele energii? Wartość energii czynnej mnożona razy stawkę za energię, tak obliczane są ceny energii. Powinieneś więc podjąć wszelkie czynności, które zmierzają do obniżenia poboru energii. Poradniki dotyczące oszczędzania zwykle wskazują na kilka obszarów, w których można skutecznie obniżyć zapotrzebowanie na energię. Jednym z nich jest oświetlenie, dalej urządzenia działające w trybie stand-bye oraz  podstawowa praca urządzeń.

Oświetlenie


Wymiana żarówek podawana jest jako jedna z pierwszych porad dot. generowania oszczędności na energii elektrycznej. Zmiana istotnie przyczynia się do rezultatów, nowoczesne żarówki cechuje niższy pobór energii a ta sama, albo i lepsza wydajność świetlna.

Urządzenia stand-bye


Istotnie, urządzenia pozostawione w trybie czuwania pobierają energię, to fakt niepodważalny. Odłączanie urządzeń z kontaktu jest skutecznym sposobem aby temu przeciwdziałać. Pomaga to też, chronić urządzenia od następstwa przepięcia, zwłaszcza podczas burzy.

Nowe, energooszczędne urządzenia


Pomocne w doborze urządzeń są etykiety energetyczne, etykieta pojawiła się na sprzętach już w 1993 roku. Głównym celem etykietowania jest dokonanie porównania między modelami poszczególnych urządzeń. Obecnie na etykiecie umieszcza się informację o rocznym zużyciu, wcześniejszy model wskazywał pobór energii podczas wybranego cyklu piorącego czy 10 myjącego. Tylko w przypadku lodówki, podawane były roczne parametry. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz